Image
energetická očista domácnosti

Prečo vlastne čistíme a upratujeme? … tu je priestor pre nájdenie vlastnej odpovede, či už je to tá, ktorá pochádza z výchovy, zvykov, rodinných rituálov, alebo tá, ktorá berie do úvahy viac oči prichádzajúce zvonku - či už oči mamy, svokry, návštevy … Alebo tá, ktorá je asi pod tými všetkými, principiálna - aby sme sa cítili dobre.


Nastavenie a vzťah k upratovaniu máme každý rôzne … niekto pri ňom relaxuje, pre iného je to bežná nevyhnutnosť, pre niekoho otravná povinnosť. Akokoľvek to je, drvivá väčšina z nás upratuje. A drvivá menšina naozaj vie, ako na to.


Na workshope sa na upratovanie pozrieme z iných uhlov. A napriek tomu čo by mohol názov napovedať, budeme sa venovať aj priamemu a hmotnému upratovaniu a tomu, čo je dôležité, aby sme nikdy nevynechali . Samozrejme, popracujeme aj s tým nehmotnejším, stále však veľmi výrazne citeľným, upratovaním energetickým.


Každý priestor má svoje vlastné vyžarovanie, ktoré nám buď vyhovuje, alebo nie - vtedy sa začína pocit potreby upratať, zreorganizovať, vymaľovať, zmeniť.

 Navyše, každý človek, ktorý v priestore pobudne, každá vec, prežitok a myšlienka zanechávajú svoj odtlačok, ktorý k vyžarovaniu priestoru pridáva svoju vlastnú esenciu. Niekedy je nám príjemná a prospešná a niekedy naopak - ani nevieme prečo sa necítime dobre, sme neustále unavení, bolieva nás telo, chýba nám radosť, prípadne žijeme niečo, čo nám nepatrí. 

 

Naši predkovia to veľmi dobre vedeli a energetická očista bola dôležitá súčasť starostlivosti o domov. V súčastnosti zo zmysluplných zvykov ostala len folklórna tradícia v podobe Lucií a husieho pera.


Očistným upratovacím procesom nás na workshope budú okrem každodenných, aj keď možno netradičných prirod(ze)ných prostriedkov na čistenie sprevádzať aj byliny, esenciálne oleje a vykurovacie zmesi. Jednu z nich si aj spoločne vyrobíme, naučíme sa ako s ňou pracovať, aby ju každý z nás mohol doma použiť už pri najbližšom upratovaní.


A povieme si aj o tom, s čím sa v rámci upratovania a nastavovania priestoru pracovať dá a s čím je lepšie popracovať v sebe, aby sme neprecenili svoje sily.


Tento workshop je určený nielen ženám, ale všetkým tým, ktorí sa o svoj priestor starajú a ctia si ho. Tým, do koho priestoru prichádza veľa ľudí, terapeutom a každému, kto sa tam, kde prebýva, rád dobre cíti a je pripravený pridať svoju ruku k dielu. Či už je to domov, práca, alebo priestor pre voľný čas.


Tajomstvami upratovania a očisty Vás prevedie Lucia Koreňová

Podrobnosti
  • Dátum: 22 sep - 22 sep 2023
  • Čas: 17:30 - 20:30
  • Cena od:  €30.00
  • Kategória udalosti: 
Contact